Andrzej Wójcikiewicz

Andrzej WójcikiewiczPochodzi z Warszawy gdzie ukończył Akademie Wychowania Fizycznego ze stopniem magistra. Po studiach pracował w szkole średniej jako nauczyciel w.f.

W roku 1970 wyjechał najpierw do Szwecji, a następnie do Danii, gdzie w Kopenhadze otrzymał pozycje trenera kadry olimpijskiej w szermierce. Z szermierzami Danii uczestniczył w Olimpiadzie w Monachium (1972) i w Montrealu (1976).

W Montrealu otrzymał propozycje kontraktu trenerskiego w stolicy Kanady – Ottawie, gdzie przeniósł się wraz z rodzina w roku 1977. W Ottawie przez 12 lat pracował jako trener szermierki w klubie oraz jako trener kadry olimpijskiej Kanady w szermierce i w pięcioboju nowoczesnym.

W roku 1980 rozpoczął studia na wydziale psychologii Uniwersytetu Ottawskiego i uzyskał tam drugi stopień magisterski z psychologii sportu, robiąc badania z dziedziny zastosowania hipnozy i medytacji transcendentalnej do regulacji stanów nerwowości przedstartowej u szermierzy.

W roku 1988 zainteresował sie Metoda Silvy i ukończył kurs podstawowy tej metody u jednego z najlepszych instruktorów w Północnej Ameryce – Jonathana Kramera. W roku 1990 pojechał do Laredo do Teksasu, gdzie znajduje się biuro główne Silvy i ukończył kurs instruktorski u twórcy metody – José Silvy otrzymując dyplom instruktora z prawem nauczania w Kanadzie i w Polsce.

W latach 1990 – 92 przetłumaczył na język polski dwie książki José Silvy: THE SILVA MIND CONTROL METHOD (która ukazała się w Polsce pod tytułem SAMOKONTROLA UMYSŁU METODA SILVY), oraz YOU THE HEALER (polski tytuł SAMOUZDRAWIANIE METODA SILVY) jak również tekst kursu podstawowego i podręcznik dla uczestników tego kursu.

Andrzej Wójcikiewicz jest dyrektorem generalnym Metody Silvy w Polsce i pierwszym, który zaprezentował ją tutaj w oryginalnej formie. Pierwszy w Polsce oficjalny kurs podstawowy Samokontroli Umysłu Metoda Silvy odbył się w Warszawie w styczniu 1992 roku.

W tej chwili jest już w Polsce ponad 50 tys. absolwentów kursów Silvy. Andrzej prowadzi te kursy również w wielu innych krajach. W Kanadzie prowadzi m.in. (w języku angielskim) kursy specjalistyczne tej metody, przystosowane do potrzeb samokontroli umysłu w różnych dyscyplinach sportu takich jak szermierka, boks, pływanie, lekkoatletyka, piłka nożna, itp.

Poza tym prowadzone są kursy Silvy dla Polonii (w języku polskim). Obecnie są one organizowane w USA (Nowy Jork, Chicago, New Jersey, Filadelfia), Kanadzie (Toronto) i w Niemczech (Berlin). Ma również uprawnienia do prowadzenia kursu Drugiego Stopnia (Graduate Seminar).

Andrzej włada płynnie sześcioma językami, jest współwydawcą dwumiesięcznika popularno-naukowego (TAJMNICE UMYSLU – Pismo Rozwoju Intelektualnego) oraz autorem licznych publikacji naukowych i artykułów z dziedziny psychologii sportu.

W naszym ośrodku prowadzi seminarium Kurs drugiego stopnia metodą Silvy

Kontakt: Centrum Terapii Naturalnych Delfin   📱510 446 196

Zapraszamy