Porady dietetyka, masaż

W naszym ośrodku w Opolu, dietetyk Edyta Kasprzyk oferuje porady dietetyczne dla osób z nadwagą, osób z niedowagą, kobiet w ciąży i karmiących, osób pragnących odżywiać się zdrowo oraz opracowuje indywidualne programy żywieniowe dla osób chorych, w poszczególnych jednostkach chorobowych.

żywność

W trakcie pierwszej wizyty zbierane są informacje odnośnie stylu życia, preferencji żywieniowych, problemów zdrowotnych, nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej zainteresowanej osoby.

Potrzebny jest też jadłospis z ostatnich kilku dni, z wyszczególnieniem potraw i napojów – zanotowane winny być ilość spożywanych potraw i godziny ich spożycia. Dodatkowo wskazane jest poinformowanie o lekach i suplementach jakie się zażywa.

Osoby, które potrzebują aby im opracować specjalistyczną dietę dla danej jednostki chorobowej powinny przynieść aktualne badania i zalecenia lekarskie – najlepiej z ostatniego półrocza.

wagaDo pomiaru składu ciała stosuje się nowoczesny sprzęt marki Tanita, który działa na zasadzie impedancji bioelektrycznej.
Można dzięki niemu określić między innymi ilość masy mięśniowej, ilość wody, masy kostnej, zawartość tłuszczu trzewnego, tłuszczu ogólnego oraz wiek metaboliczny organizmu.
W celu uzyskania wiarygodnych wyników badań należy je wykonać minimum trzy godziny po jedzeniu i wysiłku, nie można być bardzo odwodnionym, ani za bardzo nawodnionym – samo badanie wykonywane jest boso.

Większość chorób jest dietozależna. Oferujemy porady dietetyka dla osób chorych na;

 • choroby układu krążenia:choroba wieńcowa, miażdżyca,nadciśnienie tętnicze, zawał i udar,
 • cukrzyca typu I i II,
 • profilaktyka żywieniowa w próchnicy zębów,
 • zmęczenie, depresja,
 • długotrwała terapia: kortykosteroidy,
 • choroby zwyrodnieniowe stawów: dna, artroza,
 • choroby układu trawienia: refluks żołądkowo-przełykowy, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenie trzustki,choroby uchyłkowe jelita, przepuklina rozworo przełykowego, marskość wątroby, nieżyt żołądka, zespół jelita drażliwego, wodobrzusze,
 • osteoporoza, oseopenia,
 • przewlekłe niewydolności nerek,
 • niepożądane reakcje organizmu na pożywienie,
 • choroby nowotworowe,
 • alergia pokarmowa, pseudoalergia, nietolerancja pokarmowa: fenyloketonuria,galaktozemia, celiakia,mukowiscydoza, fruktozemia .

Odchudzanie
Aby uzyskać prawidłową wagę potrzebna jest indywidualnie dobrana dieta oraz dodatkowo ćwiczenia. Jednak dieta ma zasadnicze znacznie. Dietetyk pomaga w trwałym uzyskaniu zakładanej wagi, bez efektu jo-jo oraz jej utrzymaniu.
Dodatkowo możliwy jest masaż dla modelowania sylwetki.

Kobiety w ciąży
Indywidualnie dobrana, odpowiednia dieta dla kobiety w ciąży pomaga zapobiegać cholestazie ciążowej, anemii, nadciśnieniu, zapaleniu nerek, cukrzycy oraz zaparciom.

Dietetyk Edyta Kasprzyk udziela porad we wtorki i środy od godz. 10

Kontakt: ☎️ 77 456 58 43    lub 📱698 36 16 50   lub przez formularz poniżej

Zapisz się:

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Podaj email (opcjonalnie)

Dodatkowe uwagi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2014 r. poz. 1182 ze zm.). Administratorem danych jest Delfin - terapie naturalne. Moja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolna. Zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do moich danych i ich poprawienia.

Przepisz znaki captcha