Kamertony – muzykoterapia dogłębna-komórkowa

Zdrowie dzięki kamertonom – muzykoterapia dogłębna-komórkowa

Drgania, które tworzą dźwięk, to energia szeroko występująca w przyrodzie. Ludzkie ucho odbiera jedynie ułamek tego potężnego spektrum drgań. Ta niewidzialna, ale jednocześnie wszechobecna moc dźwięku, wywołuje u człowieka głębokie zmiany na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Kiedy fale dźwiękowe przenikają ciało, w jego komórkach dochodzi do wibracji, która potrafi przywrócić zdrowie lub też zdrowe ciało może wzmocnić, uodpornić na choroby. Dzieje się tak z powodu wody, która wypełnia nas w przeważającej części. Woda jest doskonałym przekaźnikiem fal dźwiękowych.

Terapia specjalnie skonstruowanymi kamertonami, które są wprowadzane w wibrację, to nowa technika pracy z dźwiękiem. Muzykoterapia dogłębna komórkowa, bo tak nazywa się ta metoda terapii, przywraca zdrowie psychiczne i fizyczne falami dźwiękowymi kamertonów, dobranymi odpowiednio do chorych narządów i schorzeń.

W jaki sposób działa muzykoterapia dogłębna-komórkowa?

Fala dźwiękowa pracując z ciałem fizycznym dociera do komórek, które w naturalny sposób dostrajają się do niej. Dodatkowo odnawiają się, odżywiając i podnosząc swoją odporność. Odpowiedni dźwięk powoduje, że zdrowe komórki wzmacniają się, a chore w szybkim tempie regenerują się lub rozpadają i są z organizmu usuwane.

Sfera psychiczna – umysł dzięki dźwiękom uwalnia się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, wycisza i uspakaja. Już po pierwszym „przejściu” fali dźwiękowej przez organizm zauważalna jest często eliminacja bólu różnego pochodzenia, dobre samopoczucie, pełna relaksacja czy przywrócenie chęci do życia.

Kiedy słuchamy dźwięku kamertonów, nasz system nerwowy dostraja się do tonacji w podobny sposób jak stroi się skrzypce, fortepian czy podaje ton grupie chórzystów. Podczas słuchania nasze ciało stopniowo samo dostosowuje się do dźwięków, dostraja się tak by stale utrzymywać proporcje i ton w poprawny sposób. Nie jest to tylko sprawa słuchania, czyli aparatu słuchu .Wibracje przenikają także ciało bez potrzeby włączenia zmysłu słuchu.

Kamertony

Kamertony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystując umiejętność organizmu ludzkiego do dostrajania się do dźwięków tak jak instrument muzyczny, terapia kamertonami stanowi skuteczną naturalną metodą wspomagającą zdrowie i dobre samopoczucie u ludzi i zwierząt.

Terapię kamertonami w Opolu prowadzi Krystyna Ozon

Zapisz się:

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Podaj email (opcjonalnie)

Dodatkowe uwagi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2014 r. poz. 1182 ze zm.). Administratorem danych jest Delfin - terapie naturalne. Moja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolna. Zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do moich danych i ich poprawienia.

Przepisz znaki captcha