Vedic Art – warsztaty malarskie

Vedic Art to nowa metoda rozwoju świadomości, budzenia kreatywności i pasji życia, poprzez malowanie intuicyjne.

To metoda dla wszystkich tych, którzy nigdy nie malowali, jak i tych, którzy uczyli się malowania. Vedic Art to sztuka życia, w której liczy się akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć.

To wiedza o prawach natury i wszechświata. Droga do osiągnięcia wyższej świadomości poprzez tworzenie, które nie wymaga żadnych zdolności ani znajomości technik malarskich, a rezultat żadnej oceny czy uznania.

To proces, poprzez który można wyrazić własną indywidualność bez jakichkolwiek oczekiwań i wymagań.

Aktualnie zapraszamy na warsztaty Vedic Art w terminie 31 maja – 3 czerwca 2018 😀

vedic art malowanie

Skąd się wzięło Vedic Art?
Metoda ma swoje źródło w Wedach. Zapisane są tam uniwersalne prawdy o wszechświecie, o potencjale człowieka i jego istocie. To starożytna, licząca 5000 lat wiedza pomagająca w prosty i naturalny sposób przebudzić wewnętrzną siłę kreacji drzemiącą we wnętrzu każdego człowieka. Przez stulecia dostępna była jedynie joginom i ludziom biegłym w sanskrycie.

Mistrz Maharishi Mahesh Yogi zapragnął, by mądrość Wed była znana ludziom zachodu. Wiedział, że prawda ta może ich wyzwolić i sprawić, by żyli szczęśliwie. Szukał metody, jak ją przekazać. W latach 80 znalazł właściwą osobę, szwedzkiego malarza, Curta Källmana, któremu przekazał mądrość wedyjską wraz z 17 zasadami. A ten opracował metodę malarską, dzięki której możemy poznać prawdę o sobie samym i odkryć nasz twórczy potencjał. Same zasady nie są nigdzie spisane. By je zrozumieć, trzeba doświadczyć każdą z nich podczas malowania. Jeśli by je teraz wymienić, wydałyby się pustymi słowami, mimo, że za nimi kryje się wielka mądrość.

Co malujemy?
Podczas warsztatów Vedic Art wyrażamy się to, co jest w Nas, w naszym sercu, malujemy nasze życie, to, co kochamy, czego pragniemy, czego się boimy lub chcemy by odeszło. Inspiracją jest jedynie nasze wnętrze, a nie to, co widzimy.

To jak malujemy i zachowujemy się podczas malowania pokazuje nam jak tworzymy swoje życie. Malując możemy praktykować nowy sposób zachowania, przekraczać ograniczenia, np. wziąć wielkie płótno i poczuć jak to jest marzyć i działać na wielką skalę.

Smutki możemy zamalować radością, a ta rzeczywiście pojawia się w naszym życiu.
Uczymy się zmian, poprzez przemalowywanie obrazów.

A przede wszystkim uczymy się słuchać swojej intuicji, z czasem puszczamy kontrolę i ufamy każdemu spontanicznemu ruchowi naszej ręki, który lekko, bez wysiłku prowadzi do powstania wspaniałego dzieła.

Zakończenie procesu tworzenia mam wielkie znaczenie. Bierzemy odpowiedzialność za swoje dzieło, stajemy się twórcami swojego życia, a nie ofiarami. Uczymy się nie uzależniać od oceny innych, przychodzi też akceptacja nas takimi, jakimi jesteśmy.

Poprzez malowanie budzimy naszą moc tworzenia, a odzyskując ją stajemy się kreatywni w każdej dziedzinie życia.

Wedy mówią, że każdy człowiek ma w sobie całą potrzebną mu wiedzę, niczego nie musi się uczyć, ale jedynie przypomnieć sobie to, co zapomniał w procesie reinkarnacyjnym. Wedy pomagają nam odnaleźć drogę do tej zapomnianej wiedzy ukrytej w nas samych, a dostępnej jedynie naszemu wyższemu ja.

Nie musisz umieć malować, znać technik malarskich, po prostu bierzesz farby i spontanicznie wybierasz kolory, układasz je w kształty, dajesz im formę, strukturę… i dzieje się….
Od tej pory będziesz chciał być bliżej i bliżej siebie, a VedicArt stanie się Twoją sztuką życia.

Zapraszamy na kurs dla początkujących i na II stopień dla kontynuujących oraz na kurs nauczycielski. Wyżej wymienione kursy prowadzone są w podgrupach, dla osób na różnym poziomie zaawansowania

Aktualnie zapraszamy na warsztaty Vedic Art w terminie 31 maja – 3 czerwca 2018 😀

Vedic Art – Warsztaty malarskie:
Ośrodek Delfin
ul. Piotrkowska 1
Opole

Prowadząca: Ariana Karima

Vedic Art – warsztaty malarskie
5 (100%) 1 vote

Zapisz się:

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Podaj email (opcjonalnie)

Dodatkowe uwagi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2014 r. poz. 1182 ze zm.). Administratorem danych jest Delfin - terapie naturalne. Moja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolna. Zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do moich danych i ich poprawienia.

Przepisz znaki captcha