Akupunktura ucha – aurikuloterapia

W oparciu o zasadę, że każda część ciała odzwierciedla całość, niczym hologram, opracowano kilka systemów terapeutycznych, ogólnie określanych jako mikrosystemy. Jednym z nich jest aurikuloterapia, czyli akupunktura ucha.

Ucho reprezentuje całe ciało człowieka. Znajduje się na nim ponad 220 punktów po obu stronach ucha, które poprzez stymulację igłą, ziernami wakaria lub akupresurą mają dobroczynny wpływ na ciało człowieka.

Punkty na uchu wyznacza się na podstawie klasycznych wskazań i oddziaływania poszczególnych punktów, metodę tą można łączyć z innymi technikami takimi jak masaż czy akupuktura dystalna dla wzmożenia efektu.

Wybrane schorzenia gdzie można zastosować aurikuloterapię:

Bark zamrożony, bóle barku, bóle kręgosłupa L-S, rwa kulszowa, neuralgia nerwu twarzowego, neuralgia międzyżebrowa, kręcz karku, łokieć tenisisty lub golfisty, cieśń nadgarstka i bóle nagarstka, obrzęki i stany zapalne stawów, kontuzje sportowe w tym naderwanie mięśni i więzadeł, bóle menstruacyjne, bezsenność, kamica nerkowa, nudności i wymioty, migreny, uzależnienia, otyłość.

Zabieg akupunktury ucha trwa do 60 minut i dla utrzymania efektu powinien być wykonywany w serii od 5-10 spotkań 1-2x w tyg.

Cena zabiegu 120zł,

Zabieg wykonuje Lucyna Fedyczkowska

Kontakt: Centrum Terapii Naturalnych Delfin, tel. 510-446-196

Zapraszamy