Informacje przed, w trakcie i po hirudoterapii

PRZED ZABIEGIEM
NlE wolno przyjmować leków o właściwościach rozszerzających naczynia oraz rozrzedzających krew. Silne leki powinny być odstawione co najmniej dzień przed zabiegiem.
UWAGA Każde odstawienie leków powinno być uprzednio skonsultowane z lekarzem prowadzącym.

Przed rozpoczęciem terapii przeprowadza się wywiad z klientem. W przypadku wątpliwości co do stanu zdrowia wysyłamy do lekarza. Przed przystąpieniem do zabiegu wymagane jest okazanie wyniku badania D-imerów (badanie nie starsze niż 7 dni). Ustala się również ilość pijawek indywidualnie do każdego zabiegu.

PODCZAS ZABIEGU
Podczas pierwszego zabiegu przystawiamy 2-3 pijawki. Zabieg trwa od 15 do 90 minut zależy od przystawienia pijawek np. na grzbiecie wydłuża się czas zabiegu ponieważ jest to miejsce mało ukrwione. Podczas kolejnych zabiegów w zależności od miejsca, rodzaju choroby, stanu zdrowia klienta, zaawansowania choroby, wieku, wagi przystawiamy od 4-10 pijawek.

PIJAWKI KUPUJĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE Z CERTYFIKOWANEJ HODOWLI
są jednorazowego użytku.

Zabieg hirudoterapii jest bezbolesny. Po przystawieniu pijawki klient może odczuwać pieczenie, mrowienie ale dolegliwość ustępuje bo pijawka posiada substancje znieczulające oraz w swoich gruczołach ślinowych posiada około 150 związków działających leczniczo na organizm, które wpuszcza podczas żerowania. Oprócz działania miejscowego, związki leczą i odnawiają cały organizm.

Pijawki same odpadają. Następnie ranki są zabezpieczone jałowym, sterylnym opatrunkiem, a klient dostaje również komplet gazików do samodzielnej zmiany opatrunku. W przypadku pytań i wątpliwości po zabiegu jestem osiągalna całodobowo pod telefonem. Terapię należy kontynuować przez 4-6 tygodni. Czas pomiędzy kolejnymi zabiegami powinien wynosić 4-8 dni. W okresie od 3 do 6 miesięcy wskazane jest powtórzenie terapii.

PO ZABIEGU
Krew sączy się z ran i nie krzepnie 10-12, godzin, a nawet do 24 godzin . Jeśli krwawienie wydłuża się do 24 godzin klient powinien sprawdzić w laboratorium morfologię i układ krzepnięcia, bo może świadczyć o ukrytej skazie krwotocznej.

Często opatrunki są przesączone krwią już po paru godzinach, NIE należy zdejmować pierwotnego opatrunku lecz dołożyć kolejne zabezpieczenie. Opatrunki zmienić następnego dnia.

Może wystąpić obrzęk, świąd, siniak, zgrubienie, osłabienie organizmu, uczucie senności i zawroty głowy, dreszcze, odczucia zimna oraz może być wzrost temperatury w miejscach przystawienia pijawek /gorące /. Jest to reakcja organizmu na związki wpuszczone przez pijawkę. Może się również pojawić powiększenie okolicznych węzłów chłonnych . Proces aktywacji układu odpornościowego przejawia się, a niektóre choroby, które klient ma, mogą się zaostrzyć, jest to normalne.

Nie należy dotykać ranek pozostawionych przez pijawki oraz ich rozdrapywać, pozostaną blizny i może to doprowadzić do powikłań pozabiegowych. W razie swędzenia należy użyć leków zmniejszających świąd np. fenstil, maść z arniki, żel aloesowy / wokół ranki. W przypadku wystąpienia uczulenia po zabiegu hirudoterapii należy zażyć wapno Calcium C.

W pierwszej dobie po zabiegu nie należy moczyć ranki wodą, pełną kąpiel można brać na trzeci dzień, przez 2-3 dni nie należy uprawiać intensywnych ćwiczeń i ciężkich prac.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Zabiegi wykonuje hirudoterapeutka Ewa Izydorczyk

Cena:
zwykłe przystawienie pijawek:  zabieg 50zł, cena za 1 pijawkę 25 zł,
czyli np. cena przy 3 pijawkach to 125 zł, a czas trwania zabiegu 1-1,5 godz.

maseczka z pijawek 210 zł, a czas trwania zabiegu 1-1,5 godz.

Kontakt: Centrum Terapii Naturalnych Delfin   📱510 446 196

Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *