Joga w Delfin Opole

Joga B.k.S Iyengara, którą wspólnie z Państwem pragnę doskonalić oferuje wielowymiarową ścieżkę rozwoju na poziomie, fizycznym, umysłowym czy też duchowym. W doświadczaniu jogi nigdy nie ma końca, zawsze pozostaje w niej coś do wyrównania, poprawienia, wzmocnienia i to coś tak naprawdę przekłada się nie tylko na nas podczas praktyki ale również na nasze codzienne życie, czyniąc je bardziej można powiedzieć świadomym poprzez rozwijanie w sobie większej wrażliwości na poziomach powyżej wspomnianych. Metodę Iyengara charakteryzuje anatomiczna precyzja i prowadzenie kładące nacisk na odpowiednie ustawianie ciała i odpowiednie działania w pozycjach zwanych asanami. B.K.S. Iyengar wprowadził w jogę mnóstwo przyrządów (drewniane klocki, krzesła, paski, podwieszane liny, pianki, koce, wałki itp.) ułatwiających i dzięki temu umożliwiających jej praktykę każdemu bez względu na wiek czy też stan zdrowia (nie mówimy tu o stanach zdrowotnych mocno zaawansowanych). Słowami samego Iyengara pomoce te służą “obudzeniu świadomości”. Kierują uwagą praktykującego i wydobywają pracę właściwą jego dyspozycji.

Jednak pierwszą i najważniejszą pomocą w praktyce pozostaje ciało i oddech. Wszystko inne sprzyjać ma zbliżeniu się do ciała i oddechu, aby za ich sprawą poznawać naturę naszej istoty.

Co wnosi joga w moje życie?

Z obserwacji siebie wiem, że systematyczna praktyka podnosi ku górze jasne wibracje, wycisza, otwiera na siebie i drugiego człowieka. Powoduje lekkość tą fizyczną i tą mentalną.

Nie twierdzę, że praktyka jogi rozwiąże pojawiające się na naszej drodze życiowe problemy, twierdzę jednak, ze ułatwi ich znoszenie, pchnie do działania ponieważ poprzez jogę stajemy się silniejsi i pogodniejsi. Z biegiem czasu adept jogi zauważy w sobie na każdym poziomie zachodzące pozytywne zmiany i szczerze się nimi uraduje.

prowadząca: Ewa Mazur

Zajęcia odbywają się we Wtorki i Czwartki w godzinach

od 17.15 do 18.15 grupa początkująca

od 18.30 do 20.00 grupa stała

(wymagane zapisy)

Kontakt: Centrum Terapii Naturalnych Delfin, tel. 510-446-196

Zapraszamy