Joga

Czym jest JOGA?

Julia Freier Delfin Opole

Joga oznacza połączenie ciała, umysłu i duszy. To filozofia życiowa, która ma doprowadzić nas do harmonii. Joga traktuje człowieka jako całość. Zakłada, że poprzez pracę z ciałem wpływamy na stan swojej psychiki i odwrotnie – uspokajając psychikę, łagodzimy napięcia w ciele. W dzisiejszych czasach, przy obecnym szybkim tempie życia wielu ludzi coraz częściej odczuwa zagubienie i bezradność. Przytłacza nas nadmiar obowiązków i związany z tym stres. To niestety często powoduje, że nasze ciało zaczyna chorować, pojawia się napięciowy ból, problemy gastryczne, problemy sercowo-naczyniowe czy depresje. Sięgamy po leki, które mają nam pomóc. Często jednak one tylko maskują problem, zamiast realnie rozwiązać jego przyczynę. Dodatkowo przysparzają nam skutki uboczne.
A może zamiast leków, lepiej spróbować jogi?
Dla kogo joga?
Ci którzy praktykują jogę twierdzą, że może robić to każdy – kobiety, mężczyźni, ludzie młodzi i starsi, zdrowi oraz cierpiący na różne dolegliwości.
Każdy dostaje od jogi to, czego oczekuje. Jedni przychodzą na zajęcia tylko po to, by wzmocnić kręgosłup, rozluźnić mięśnie, usprawnić stawy. Inni po to, by zrelaksować się psychicznie, znaleźć ukojenie, wewnętrzny spokój, zatrzymać choć na chwilę w swoim życiowym pędzie.
W jodze człowiek koncentruje się na tym, co dzieje się tu i teraz. Nie myśli o tym, co się kiedyś wydarzyło, ani o tym, co będzie. Joga uczy nas innego przeżywania życia. Pokazuje jak dostrzegać chwile i radzi jak zacząć się nimi cieszyć. Wskazuje czym jest wdzięczność i zadowolenie. Pomaga nam odnaleźć swój wewnętrzny spokój. Skutkiem praktyki jogi jest zdrowe ciało i spokojny, zdrowy umysł.

Prowadząca – Julia Freier o sobie:

Julia Freier Joga Delfin OpoleJestem dyplomowanym instruktorem jogi. Joga w moim życiu pojawiła się już w 2012, wtedy trafiłam na zajęcia do Ewy Moroch we Wrocławiu. Na początku była idealnym narzędziem do pracy z ciałem, a później z upływem czasu, rozumiałam coraz więcej jej korzyści. Interesuje mnie ludzkie ciało i chciałam jak najdokładniej zrozumieć jego biologię. Ukończyłam farmację i pracując przez chwilę jako farmaceuta wiedziałam, że powinniśmy wrócić do koncepcji psyche-soma. Zaczęłam uzupełniać swoją wiedzę, otwierając się na zupełnie nieznane. Od 1,5 roku nauczam jogi (ukończyłam kurs TTC 200 w Astangayoga Studio u Ewy Jaros w Warszawie). Jestem też somatopsychologiem. Przekazuję techniki, które przynoszą ulgę w łagodzeniu napięć w ciele i kontroli swoich emocji. I cały czas próbuję poszerzać wiedzę na temat zależności ciało-umysł.

Wszystko czego potrzebujesz, aby zacząć praktykę jogi to wygodny strój i mata.

Zajęcia odbywają się w kameralnej sali Centrum Terapii Naturalnych Delfin i trwają 60 minut.

Jednorazowe wejście kosztuje 25 zł. Proponujemy praktykę VINYASY SLOW, a także VINYASY FLOW (bardziej dynamiczna). Są to proste, łagodne sekwencje połączone z pracą z oddechem. Zajęcia nie wymagają udziału we wcześniejszych kursach przygotowawczych.

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W CZWARTKI O GODZ 10.00 (wymagane są wcześniejsze zapisy, pod numerem tel. 510 446 196).

Zapraszamy