Neurorefleksologia twarzy i głowy

Neurorefleksologia twarzy i głowy jest naturalną metodą leczniczą, stworzoną i opatentowaną przez Lone Sorensen, a wchodzącą w skład systemu Sorensensistem TM.

Terapia ta polega na stymulacji punktów i stref na twarzy różnymi technikami manualnymi, które pobudzają pracę układu nerwowego i regulują jego funkcje. Techniki służą postawieniu diagnozy i znalezieniu przyczyn nierównowagi w organizmie oraz zaplanowaniu przebiegu terapii. Współczesna refleksologia twarzy i głowy jest kombinacją metody Indian z Ameryki Południowej i świata orientu oraz odkryć współczesnej neuroanatomii.

Uważa się, że neurorefleksologia twarzy i głowy zachowuje się jak akupunktura, ale z możliwością stymulacji organizmu w bardziej wszechstronny sposób. Wytwarzane w ten sposób neuro- impulsy docierają do poszczególnych części ciała i poprawiają krążenie krwi oraz drenaż limfy.

Masaż stref , stymulacja punktów akupunktury i punktów neurologicznych będących skupiskami zakończeń nerwowych, wszystko to jest istotą tej metody. Terapia doprowadza organizm do stanu równowagi, w którym centralny układ nerwowy i układ hormonalny połączą się ze sobą i zapewnią swobodny przepływ impulsów nerwowych.

Te same efekty mogą być osiągnięte poprzez akupunkturę i refleksologię klasyczną stóp. Jednak, jeśli chodzi o problemy natury neurologicznej, hormonalnej czy psychicznej neurorefleksologia twarzy i głowy nie ma sobie równych. Działa szybko i skutecznie.

Działanie:

  • poprawa stanu skóry twarzy (uelastycznienie, wygładzenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy) – zabiegi są wykonywane na naturalnych, nierafinowanych produktach (olejki tłoczone na zimno, nierafinowana sól górska, glinka z jonami srebra)
  • łagodzenie skutków stresu i zaburzeń emocjonalnych (m.in. uczucie chronicznego zmęczenia, zaburzenia koncentracji, depresje, bezsenność, hiperaktywność)
  • poprawa pracy układu krążenia (nadciśnienie lub niedociśnienie)
  • pozytywny wpływ na układ hormonalny (problemy z bezpłodnością, nierównowagą hormonalną itp.)
  • uśmierzanie bólu (m.in. migreny) poprzez poprawę ukrwienia komórek oraz stymulację kory mózgowej do wytwarzania endorfin
  • pobudzanie przepływu energii przez organizm
  • przywrócenie homeostazy organizmu – równowagi fizjologicznej na poziomie fizycznym (choroby i bóle narządowe), psychicznym i emocjonalnym

Usługę wykonuje: Alena Kruszewska-Nabzdyjak

Cena:

terapia 60min – 170zł
terapia łączona kamertony i neurorefleksologia twarzy (90min) – 220zł.

 

Kontakt: Centrum Terapii Naturalnych Delfin   tel. 510 446 196

 

Zapraszamy

 

Aktualne informacje znajdziesz również na naszym profilu Facebook