Świecowanie uszu, konchowanie uszu

Data/Czas
9 grudnia 2019 - 10 grudnia 2019
godz. 10:00 - 17:00

Miejsce - Delfin

Świecowanie uszu

Świecowanie uszu, czyli termiczna terapia, znana od tysięcy lat, związana z kulturą Majów, Azteków oraz plemion Indian Hopi wykorzystywana była również przez uzdrowicieli słowiańskich. Dzisiaj metodę te polecają gabinety medycyny naturalnej.

W jaki sposób działa świecowanie uszu?
Zabieg świecowania uszu oparty jest na tzw. efekcie komina. Dzięki ciepłu wytwarzanemu w trakcie spalania się świecy w kanale ucha, podobnie jak w przewodzie kominowym, ogrzane powietrze wraz z zanieczyszczeniami jest „wysysane” ku górze.

Resztki woskowiny, niekiedy stwardniałe oraz pozostałości ropnych wydzielin gromadzą się w nie spalonej części świecy. Dobroczynny wpływ mają również opary ziół i olejków eterycznych wydobywające się ze stopionego wosku. Wszystko to sprawia, że ucho jest lepiej ukrwione, a ciśnienie w kanałach uszno – zatokowych zostaje wyrównane.

Przy jakich dolegliwościach wskazane jest wykonywanie świecowania?
Świecowaniu uszu mogą się poddać osoby cierpiące na dzwonienie i szumy w uszach, niedosłuch, bóle głowy, niedrożność i zapalenia zatok, nieżyty nosa, grypę, anginę, zapalenia górnych dróg oddechowych. Terapia ta pomaga także przy oczyszczaniu ucha z nadmiaru woskowiny.

Przeciętnie wykonuje się od 3 do 5 zabiegów świecowania, w przypadkach dolegliwości zadawnionych zabiegi powtarza się czasem przez kilka tygodni.
Świecowanie uszu: Cena usługi – 30 zł

relaksacja

Konchowanie uszu

Konchy, nazywane też lejkami różnią się kształtem od świec, przez co w kanale ucha wytwarzają mocniejsze podciśnienie i wprowadzają tzw. „spiralną energię” niosącą leczniczą siłę ziół i innych substancji do kanału ucha.

Jak działa konchowanie uszu?
Konchowanie uszu nakierowane jest na system głównych ośrodków energetycznych, które oczyszcza, a przez to wzmacnia aurę człowieka. Dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa sprawność krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części ucha.

Przy jakich dolegliwościach wskazane jest wykonywanie konchowania?
Wskazania do zabiegu konchowania uszu to oczyszczenie uszu z woskowiny, zaburzenia ostrości słuchu; szum, dzwonienie w uszach; błędnikowe zaburzenie równowagi; osłabienie układu immunologicznego; nieżyt nosa, zapalenie zatok; migreny; nerwice; wzmożone napięcie mięśniowe, zwłaszcza w okolicy szyjnej i barkowej.
Cena usługi – 50 zł

Usługę wykonuje Teresa Konieczna
Zapraszamy – termin do uzgodnienia tel. 774565843

Zapisy telefonicznie (077 456-58-43 w godz. 10-17)
lub poprzez poniższy formularz:

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2014 r. poz. 1182 ze zm.). Administratorem danych jest Delfin - terapie naturalne. Moja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolna. Zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do moich danych i ich poprawienia.

Mapa

Wczytuję mapę...