Klawiterapia (nail taping)

Klawiterapia – w jaki sposób wykonuje się zabiegi ?

klawiterapia delfin opole

Klawiterapia należy do grupy terapii odruchowych, ale nie posługuje się elektroniką a wykorzystuje odruchowe procesy fizjologiczne, samonaprawcze organizmu, które są uruchamiane ręcznym, nieinwazyjnym, stymulowaniem (bodźcowaniem).

Zabieg wykonuje się tzw.” klawikami ” (clavus – gwóźdź), wykonanymi ze stali nierdzewnej, ostrą stroną, na powierzchni ciała nad ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym.

Proces stymulacji odbywa się planowo poprzez receptory zgrupowane w skórnych strefach projekcyjnych i punktach biologicznie aktywnych, także akupunktury.

Zabiegi stymulacji wykonujemy, trzymając klawiki po 7 sztuk w jednej i drugiej ręce. Stymulację wykonujemy w odstępach, co 5-7 mm, układając klawiki w równe szpalerki lub wiązki. Tam gdzie tkanki ciała jest więcej np. na pośladkach bodźcujemy mocniej, gdzie tkanki jest mniej np. na głowie stymulujemy lekko – delikatnie.

Każda przestrzeń terapeutyczna, każde miejsce, należy bodźcować początkowo w pierwszych dniach zabiegów po 5-10 razy, a w miarę ustępowania reakcji na bodźce (ból, pieczenie i silne przekrwienia skóry) coraz mniej 3-2 razy.

Porównanie klawiterapii z innymi terapiami odruchowymi

Klawiterapia w porównaniu z innymi terapiami odruchowymi jest wielokrotnie skuteczniejsza, jako metoda nieinwazyjna jest bardziej uniwersalna w zastosowaniu i nie uszkadza fizycznie receptorów jak np. w: akupunkturze, elektropunkturze, laseropunkturze, farmakopunkturze itp. elektrostymulacji.

Można ją stosować przy chorobach zakaźnych bez większego ryzyka dla terapeuty. Klawiki są prostymi narzędziami, a jednocześnie w wyniku wielu udoskonaleń w ergonomice, wygodnymi, bezpiecznymi, wymagającymi od terapeuty wprawy – umiejętności.

Jakie efekty można uzyskać dzięki klawiterapii?klawiterapia delfin opole

Zabiegami klawiterapii można sprawnie znieść napięcia ośrodkowe w mózgu oraz przywrócić prawidłowe potencjały nerwowe, a nawet wzbudzić utracone przewodnictwo nerwowe, będące często bezpośrednią przyczyną zaburzeń czynnościowych, bólów, niedowładów, różnych chorób opornych lekowo, a także poważnych zmian zwyrodnieniowych, a nawet patologicznych, także nowotworów.

Dzięki uruchomieniu procesów samonaprawczych w obrębie narządów i tkanek (w tym nerwowej), udaje się wywołać procesy regeneracyjne, tak trudne do osiągnięcia w inny sposób. Odbudowa (regulacja i regeneracja) jakości i ilości własnej krwi, (co następuje w zależności od stanu organizmu chorego w czasie od 3 do 14 dni kuracji), układu wydzielania wewnętrznego i układu pokarmowego – pozwala leczyć chorego jego własną krwią.

Usługę wykonuje Katarzyna Urbaniak

Klawiterapia – koszt zabiegu 150 zł 

 

Kontakt: Centrum Terapii Naturalnych Delfin   tel. 510 446 196

Zapraszamy

 

Aktualne informacje znajdziesz również na naszym profilu Facebook