Masaż Shiatsu

masaż Shiatsu Opole

Shiatsu – Odprężenie i Harmonia dla Ciała i Ducha

Masaż Shiatsu to holistyczna, japońska metoda terapeutyczna, która polega na precyzyjnych uciskach kciukiem, dłońmi lub łokciem w określonych punktach na ciele, zwanych tsubo. W języku japońskim „shi” oznacza „palcem”, a „atsu” – „ciśnienie”, co odzwierciedla główną technikę tej terapii.

Podczas sesji masażu Shiatsu terapeuta starannie bada ciało klienta, aby zidentyfikować obszary napięcia, blokady energetyczne i dysfunkcje. Następnie stosuje odpowiednie techniki masażu, aby złagodzić napięcie mięśniowe, poprawić przepływ energii i zwiększyć uczucie relaksu i równowagi.

Masaż Shiatsu nie tylko działa na poziomie fizycznym, lecz także na poziomie energetycznym. Przywraca równowagę wewnętrzną, poprawiając przepływ energii życiowej „qi” i stymulując naturalne zdolności samoleczenia organizmu.

Korzyści Masażu Shiatsu

  • Masaż Shiatsu może złagodzić ból pleców, szyi, barków, lędźwi, bioder oraz innych obszarów ciała poprzez uwalnianie napiętych mięśni i stymulację punktów akupresurowych.
  • Dzięki delikatnym, ale skutecznym technikom masażu, ciało uwalnia napięcia i stres, co przyczynia się do głębokiego odprężenia i relaksu.
  • Masaż Shiatsu pomaga w poprawie krążenia krwi i limfy, co wspomaga odżywienie tkanek i eliminację toksyn z organizmu.
  • Poprzez zwiększenie przepływu energii i odblokowanie blokad energetycznych, wspiera naturalną odporność organizmu.
  • Regularne sesje masażu Shiatsu mogą pomóc w poprawie postawy, elastyczności mięśni oraz zapobieganiu kontuzjom.

Nasz Gabinet

W naszym gabinecie oferujemy wysokiej jakości sesje masażu Shiatsu, prowadzone przez doświadczonego terapeutę. Każda sesja jest indywidualnie dostosowana do potrzeb i preferencji klienta. Zapewniamy atmosferę spokoju i relaksu, aby każdy mógł w pełni skupić się na doświadczaniu dobroczynnego działania tej tradycyjnej japońskiej terapii.

Przeciwwskazania

Masaż Shiatsu może nie być odpowiedni dla osób z poważnymi stanami zdrowia, takimi jak nowotwory, choroby serca, choroby zakaźne czy ciężkie choroby przewlekłe. Zaleca się unikanie masażu w obszarach dotkniętych świeżymi urazami gdyż dotknięcie skaleczeń, otwartych ran czy oparzeń podczas masażu Shiatsu może spowodować podrażnienie lub infekcję. Osoby cierpiące na ostre stany zapalne, takie jak zapalenie stawów, zapalenie mięśni czy zapalenie ścięgien, mogą wymagać specjalnej ostrożności podczas masażu. Osoby z zaburzeniami krążenia, takimi jak zakrzepy, żylaki czy problemy z krzepnięciem krwi, powinny unikać zbyt intensywnego masażu, który może zwiększyć ryzyko powikłań. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem, jednak wówczas masaż nie obejmuje niektórych części ciała. W niektórych przypadkach masaż Shiatsu może być niewskazany w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

Przygotowanie do masażu Shiatsu

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem masażu poinformować terapeutę o wszelkich istniejących problemach zdrowotnych. Pozwoli to dostosować sesję do indywidualnych potrzeb i uniknąć potencjalnych komplikacji. Przed masażem nie należy się zbytnio najadać (zaleca się rozpoczęcie masażu co najmniej 2 godziny po ostatnim posiłku) nie pić kawy czy alkoholu. Do zabiegu zaleca się luźne ubranie, dres lub legginsy, koszulka bawełniana. Masaż obejmuje również twarz, dlatego zaleca się zmycie makijażu przed zabiegiem.

Czas trwania masażu Shiatsu, to ok 80 min
Cena: 130 zł

 

Kontakt w celu rezerwacji wizyty:
Centrum Terapii Naturalnych Delfin Opole, tel. 510446196

Zapraszamy!

 

  • Informujemy, iż każdy terapeuta świadczący usługi w Centrum Terapii Naturalnych Delfin, wykonuje usługi we własnym imieniu i na własny rachunek. Opłaty pobierane są według cennika danego terapeuty lub prowadzącego spotkanie/zajęcia w zależności od rodzaju usługi. Klient za wykonaną usługę rozlicza się bezpośrednio z terapeutą.
    Prosimy o zapoznanie się z regulaminem obowiązującym w Centrum Terapii Naturalnych Delfin.

Aktualne informacje znajdziesz również na naszym profilu Facebook

Pozostałe usługi dostępne w naszym Centrum