Qi Gong – zajęcia relaksacyjne

Qi gong – zajęcia relaksacyjne

Nazwa Qi Gong składa się z dwóch słów: Qi – oznaczającego energię życiową oraz Gong – odpowiadającego pracy, ćwiczeniu. Można więc powiedzieć, że wskazuje na pracę z energią, pielęgnowanie energii witalnej. Qi gong jest metodą zachowania zdrowia, stanowiąc jeden z filarów Tradycyjnej Chińskiej Medycyny (do której przynależą: akupunktura, ziołolecznictwo, dietetyka, masaż), w której ruchy ciała, pozycje statyczne połączone są z koncentracją umysłu i oddychaniem.

Medycyna i filozofia starochińska traktują człowieka jako cząstkę wszechświata, od którego w każdej chwili swego życia otrzymuje on energię qi. Gromadząc się w ludzkim ciele, w odpowiednich zbiornikach, energia ta krąży po kanałach (meridianach), których gęsta sieć jest rozmieszczona w organizmie.
Dopóki przepływ energii jest nie zakłócony, dopóty człowiek jest zdrowy, gdy zostaje zablokowany, upośledzone są czynności fizyczne: przepływ krwi, limfy i inne funkcje organizmu. Aby przywrócić zdrowie, trzeba przywrócić przepływ energii.

Wzbudzeniu energii, jej zgromadzeniu, zharmonizowaniu i wykorzystaniu służą właśnie powolne, miękkie, płynne ruchy, które się wykonuje w trakcie ćwiczeń qi gong.
Na zajęciach qi gong skupimy się na oczyszczaniu zastojów energetycznych, uwalnianiu napięć z ciała, pracy z oddechem, wzmacnianiu organów wewnętrznych, transformacji energii, kultywowaniu prawidłowego obiegu energii oraz gromadzeniu tej energii w ciele.

Techniki których używam podczas zajęć to min: rozciąganie, opukiwanie, wytrząsanie, spiralne ruchy ciała, skręty kręgosłupa, falujące ruchy i pozycje statyczne.

Ćwiczenia qi gong zapewniają:

– relaks i odprężenie
– poprawienie nastroju
– regenerację sił
– przywrócenie spokoju
– poczucie szczęścia
– odzyskanie pewności siebie
– zwiększenie ogólnej sprawności
– zwiększenie wydolności krążeniowo – oddechowej
– prawidłowe czynności narządów ciała
– wzmocnienie sił odpornościowych organizmu
– zmniejszenie poczucia zmęczenia
– poprawę pamięci i koncentracji

 

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18.00, trwają około 60min.

Wstęp: 30zł.

Informacja i zapisy:

Centrum Terapii Naturalnych Delfin, tel. 510 446 196

Zapraszamy

Prowadzący : Grzegorz Parcheniak.

„Jestem od wielu lat pasjonatem tańca i wszelkiego ruchu.
Od 2000 roku przez szereg lat tańczyłem aktywnie breakdance i electric boogie, uprawiałem sport, ruch zawsze był dla mnie czymś co dawało mi ogromną radość satysfakcję i spełnienie.
Odkrywanie możliwości ciała, ekspresji swoich uczuć poprzez język ciała, dynamizm i płynną kombinację ruchów bardzo mnie fascynowały.
W późniejszym czasie odkryłem terapeutyczne właściwości jakie może mieć ruch dla ludzkiego ciała.
Uczestniczyłem w warsztatach pracy ze świadomością ciała, w warsztatach bioenergetyki Lowena, kursie Calligraphy yogi, zajęciach Gyrokinesis. W międzyczasie odkryłem Qi gong, który mnie zafascynował miękkimi płynnymi ruchami i medytacyjnym skupieniem które wpływają pozytywnie na stan zdrowia człowieka.
W qi gong odnalazłem swoją drogę, która w harmonijny sposób łączy świadomą, bezwysiłkową pracę z ciałem, z pewnym rodzajem spokoju i skupienia oraz przepływu.
Cały czas się rozwijam biorąc udział w kolejnych warsztatach”.

„Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia” Ohad Naharin.

 

Aktualne informacje znajdziesz również na naszym profilu Facebook