Masaż Tui Na

masaż Tui Na Opole

Chiński masaż Tui Na

Masaż Tui Na jest jednym z elementów tradycyjnej chińskiej sztuki leczenia. W najstarszym chińskim dziele mówiącym o medycynie, czyli Nei Ching „Żółtej Księdze cesarskiej o medycynie” z około 2300 lat przed naszą erą, kilka rozdziałów poświęcono właśnie masażowi.
Choć Tui Na jest praktykowany w Chinach od prawie 4000 lat i stosowany jest obecnie również w szpitalach i klinkach, do państw zachodnich dotarł stosunkowo niedawno.
Nazwa Tui Na pochodzi od słów „Tui” – pchać, naciskać, oraz „Na” – chwytać, ciągnąć. Takie właśnie czynności wykonuje terapeuta podczas zabiegu.

Chiński masaż Tui Na stosuje się zarówno w celach profilaktycznych czy rozluźniających, jak i przeciwbólowych w bólach mięśni i stawów, powstałych w wyniku urazów, przemęczenia, stresu itp. Masaż ten oddziałuje na cały układ kostno-mięśniowy i narządy wewnętrzne. Jego głównym celem jest jednak przywrócenie harmonijnego przepływu energii w kanałach energetycznych organizmu.
Masaż obejmuje całe ciało (szyja, barki, ręce, nogi, plecy, głowa i twarz), jednak skierowany jest głównie na kręgosłup, czyli „drzewo życia”, a także miejsca szczególnie sprawiające problemy.

Kiedy zalecamy masaż Tui Na?

Tui Na wskazany jest szczególnie w takich dolegliwościach jak:

masaż tui na opole

 • bóle pleców,
 • ból karku,
 • ból barków,
 • bóle reumatyczne,
 • bóle migrenowe,
 • ból mięśni,
 • ból stawów,
 • bóle menstruacyjne,
 • bóle i napięcia wynikające ze stresu lub przemęczenia,
 • kontuzje powstałe podczas uprawiania sportów ( naciągnięcia mięśni, ścięgien, więzadeł, obrzęków).

Tui Na poleca się również osobom mającym problemy z układem oddechowym, trawiennym i krwionośnym. Zabiegi te nie zastępują leczenia, a je wspomagają.

Poprzez ucisk odpowiednich punktów, terapeuta wpływa również na nasilenie produkcji kolagenu. Kolagen przywraca naturalne napięcia tkanki skórnej, co znacząco wpływa na poprawę estetyki skóry, zwłaszcza twarzy.

Przeciwwskazania.

Masażu nie stosujemy w przypadku osób chorujących na osteoporozę, nowotwory, poważne choroby serca, choroby skóry (egzema, łuszczyca). Unikamy także miejsc z niezagojonymi ranami i pęcherzami. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem, jednak wówczas masaż nie obejmuje niektórych części ciała. Nie zaleca się tradycyjnego masażu Tui Na dzieciom poniżej 5 roku życia.

Przygotowanie do masażu.

Przed masażem nie należy się zbytnio najadać (zaleca się rozpoczęcie masażu co najmniej 2 godziny po ostatnim posiłku) nie pić kawy czy alkoholu. Do zabiegu nie trzeba się rozbierać, zaleca się luźne ubranie, dres lub legginsy, koszulka bawełniana. Masaż obejmuje również twarz, dlatego zaleca się zmycie makijażu przed zabiegiem.

Czas trwania masażu Tui Na, to ok 80 min
Cena: 130 zł

Kontakt w celu rezerwacji wizyty:
Centrum Terapii Naturalnych Delfin Opole, tel. 510446196

Zapraszamy!

 

 • Informujemy, iż każdy terapeuta świadczący usługi w Centrum Terapii Naturalnych Delfin, wykonuje usługi we własnym imieniu i na własny rachunek. Opłaty pobierane są według cennika danego terapeuty lub prowadzącego spotkanie/zajęcia w zależności od rodzaju usługi. Klient za wykonaną usługę rozlicza się bezpośrednio z terapeutą.
  Prosimy o zapoznanie się z regulaminem obowiązującym w Centrum Terapii Naturalnych Delfin.

Aktualne informacje znajdziesz również na naszym profilu Facebook