Świecowanie uszu

Świecowanie uszu

Świecowanie uszu, czyli termiczna terapia, znana od tysięcy lat, związana z kulturą Majów, Azteków oraz plemion Indian Hopi wykorzystywana była również przez uzdrowicieli słowiańskich. Dzisiaj metodę te polecają między innymi gabinety medycyny naturalnej.

W naszym centrum wykonujemy zarówno świecowanie jak i konchowanie uszu.

W jaki sposób działa świecowanie uszu?

Zabieg świecowania uszu oparty jest na tzw. efekcie komina. Dzięki ciepłu wytwarzanemu w trakcie spalania się świecy w kanale ucha, podobnie jak w przewodzie kominowym, ogrzane powietrze wraz z zanieczyszczeniami jest „wysysane” ku górze.

Resztki woskowiny, niekiedy stwardniałe oraz pozostałości ropnych wydzielin gromadzą się w nie spalonej części świecy. Dobroczynny wpływ mają również opary ziół i olejków eterycznych wydobywające się ze stopionego wosku. Wszystko to sprawia, że ucho jest lepiej ukrwione, a ciśnienie w kanałach uszno – zatokowych zostaje wyrównane.

Przy jakich dolegliwościach wskazane jest wykonywanie świecowania uszu?

Świecowaniu uszu mogą się poddać osoby cierpiące na dzwonienie i szumy w uszach, niedosłuch, bóle głowy, niedrożność i zapalenia zatok, nieżyty nosa, grypę, anginę, zapalenia górnych dróg oddechowych. Terapia ta pomaga także przy oczyszczaniu ucha z nadmiaru woskowiny.

Przeciętnie wykonuje się od 3 do 5 zabiegów świecowania, w przypadkach dolegliwości zadawnionych zabiegi powtarza się czasem przez kilka tygodni.
Świecowanie uszu: Cena usługi – 40 zł

świecowanie uszu Delfin Opole

Konchowanie uszu

Konchy, nazywane też lejkami różnią się kształtem od świec, przez co w kanale ucha wytwarzają mocniejsze podciśnienie i wprowadzają tzw. „spiralną energię” niosącą leczniczą siłę ziół i innych substancji do kanału ucha.

Jak działa konchowanie uszu?

Konchowanie uszu nakierowane jest na system głównych ośrodków energetycznych, które oczyszcza, a przez to wzmacnia aurę człowieka. Dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa sprawność krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części ucha.

Przy jakich dolegliwościach wskazane jest wykonywanie konchowania uszu?

Wskazania do zabiegu konchowania uszu to oczyszczenie uszu z woskowiny, zaburzenia ostrości słuchu; szum, dzwonienie w uszach; błędnikowe zaburzenie równowagi; osłabienie układu immunologicznego; nieżyt nosa, zapalenie zatok; migreny; nerwice; wzmożone napięcie mięśniowe, zwłaszcza w okolicy szyjnej i barkowej.
Konchowanie uszu cena usługi – 60 zł

konchowanie uszu Delfin Opole

Usługę wykonuje Agnieszka Szajdewig lub Teresa Konieczna

Kontakt: Centrum Terapii Naturalnych Delfin, tel. 510-446-196

Zapraszamy