Jak pytać, żeby z lekkością tworzyć zmianę? O sztuce zadawania pytań

Data/Czas
22 maja 2022
godz. 11:00 - 19:00

niedoceniana moc pytaniaJak stwierdził Albert Einstein, nie rozwiążesz problemu, myśląc w ten sam sposób, który sprawił, że ten problem się pojawił. Aby zmienić perspektywę, sposób patrzenia na problem, energię sytuacji, a nawet doznać nagłego olśnienia, wystarczy czasem jedno pytanie. Czy masz odwagę je usłyszeć, a nawet zadać je samemu sobie?
W codziennym życiu jesteśmy jak rozpędzona lokomotywa, która porusza się po dawno temu wytyczonych torach; ciągle tych samych lub bardzo podobnych do siebie. Tymi samymi drogami jadą też inni, z którymi nam „po drodze”. W grupie raźniej i łatwiej i też wygodniej, żeby…znaleźć uzasadnienie, że tak to już jest. I może nawet czasem chcielibyśmy inaczej, ale jeśli nieustannie pędzimy po znanych nam torach to „inaczej” jest zupełnie poza naszym zasięgiem.
Niesamowitą przygodę w naszym życiu może zapoczątkować zamiana przekonania, że: „tak to już jest” na…. PYTANIE. Jeśli tak zrobimy, to może się okazać, że to jedno pytanie…zadziała jak zwrotnica, która wybije nas z tych torów, po których pędzimy i poza którymi nic nie widzimy. I co ciekawsze…. Nie musi dochodzić do kraksy…. Najczęściej w takim momencie odkrywasz, że poza tymi, które znałeś jest jeszcze wiele innych torów, o których istnieniu nie miałeś pojęcia i twoja lokomotywa zamiast się rozbić jedzie po prostu w inną stronę, a Ty….odkrywasz nowe możliwości.
Odpowiednio zadane PYTANIE pomaga wyciągnąć na światło dzienne dręczące nas przekonania, przeświadczenia czy osądy, stanowiące jedyny tor jaki znamy lub naszą „ścianę”, z którą nauczyliśmy się żyć. I … nawet do tej metaforycznej „ściany” możemy zadać pytanie, co pozwala na jej rozkruszenie i spojrzenie ponad nią.
Pytanie może dać świadomość tego, co się z nami lub w naszym życiu naprawdę dzieje – a to często doświadczenie zaskakujące, uwalniające i odmieniające życie.
Pytania… zawsze otwierają nową możliwość… tylko czy o nią pytasz…?
Pytania… napędzają świat i zmiany… więc dlaczego nie miałyby dać kopa naszemu życiu…?
Pytania… są magicznym narzędziem transformującym każdą zastałość, zakleszczenie, niemoc.
PYTANIA…. TO ZABAWA W KREACJĘ, W MOŻLIOWŚCI, W LEKKOŚĆ ZMIANY.
Czy chciałbyś się tym pobawić i zadać kłam temu, że jest jak jest i inaczej nie będzie…
Czy chciałbyś zaprosić taką możliwość…?
Zacznij zadawać odpowiednie pytania, a staniesz się Harry Potterem własnej rzeczywistości.
Zmień swoje pytania, które zadajesz, a zmienisz siebie i swoje życie!
Zapraszam serdecznie na warsztat, gdzie:
– zaczniemy przyglądać się w jak wielu sytuacjach życiowych funkcjonujemy przez konkluzję, a nie pytanie i co to oznacza
– zaczniemy uczyć się jak te stwierdzenia zamieniać na pytania
– poznamy rodzaje pytań, które możemy zadawać
– poznamy inne narzędzia, które wzmocnią siłę i działanie pytania
– pobawimy się tym jak inaczej można funkcjonować gdyby tylko zacząć myśleć pytaniami

Serdecznie zapraszam do zabawy!

Konieczne wcześniejsze zgłoszenia uczestnictwa:
Centrum Terapii Naturalnych Agnieszka Szajdewig, tel. kom. 510 446 196; biuro@delfin.opole.pl

Inwestycja w zmianę: 795 PLN