Leczenie bólu według medycyny chińskiej

Data/Czas
6 listopada 2022
godz. 09:00 - 17:00

KURS PRAKTYCZNY dla fizjoterapeutów, naturoterapeutów, masażystów, pasjonatów holistycznego podejścia do uzdrawiania.

Zapraszam Was na kurs, na którym nauczę Was praktyk, jakimi posługuję się w moim gabinecie od lat, a które przynoszą SZYBKIE EFEKTY W LECZENIU BÓLU.
Najcześciej należą do nich:
  • bóle głowy
  • bóle pleców i kręgosłupa
  • bóle barków i karku
  • rwa kulszowa
  • bóle kolan i bioder
  • napięcia w ciele
  • bóle miesiączkowe.
SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER TYPOWO PRAKTYCZNY.
Poznacie działanie i zastosowanie poszczególnych praktyk:
– GUA SHA to jeden z stosowanych od wieków w TCM. Jest to szczególna forma masażu polegającą na skrobaniu skóry przy pomocy specjalnych płytek. Efektem jest pojawienie się na ciele zaczerwienień lub siniaków. Gua Sha eliminuje zastoje energii, które kumulują się w ciele jako ból i napięcia mięśni. Po zabiegu pacjenci odczuwają ulgę i rozluźnienie ciała.
– STAWIANIE BANIEK OGNIOWYCH i PRÓŻNIOWYCH. Doskonała metoda wszechstronnego wsparcia dla organizmu: w stanach chorobowych, dla wzmacniania odporności, w działaniu przeciwbólowym – i to na tym ostatnim aspekcie skupimy się na tym szkoleniu.
– AKUPRESURA to technika masażu punktów akupunkturowych przy użyciu różnych narzędzi (igły do masażu, szpatułki, inne przedmioty). Najczęściej korzysta się jednak z dłoni i palców, których użycie przynosi dodatkowy aspekt terapeutyczny: przepływ uzdrawiającej energii, którą może wygenerować żywa istota. Akupresura działa doskonale przeciwbólowo przy bólu głowy i bolesnych dolegliwościach trawiennych.
– ZABIEGI Z MOXĄ (techniki wybiórcze – przeciwbólowe). Są to tradycyjne zabiegi stosowane w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Terapia moksą polega na ogrzewaniu specyficznych miejsc (bolesnych, napiętych czy „wychłodzonych”). Podczas kursu poznacie wybrane techniki moksowania w zakresie przeciwbólowym (moxa posiada dużo szersze zastosowanie; szerszy zakres tematu będzie praktykowany na innych kursach z tematu moksowania).
Warsztat ma charakter praktyczny. Pracujemy w parach lub małych grupach (2-3 osobowych).
PROFIL UCZESTNIKA KURSU
W kursie uczestniczą osoby, które już POSIADAJĄ DOŚWIADCZENIE w naturalnych metodach leczenia, w masażu oraz osoby, które takiego DOŚWIADCZENIA NIE MAJĄ i chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i nabyć nowe umiejętności. Moi studenci to m.in. osoby związane z branżą medyczna, sportową czy kosmetyczną a także pasjonaci naturalnych metod leczenia w warunkach domowych.
Uczestnicy kursu NIE MUSZĄ mieć doświadczenia w zawodzie naturopaty i naturoterapeuty. Kurs jest dla wszystkich osób zainteresowanych tematem.
Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT uczestnictwa w kursie.
Czas: 6 listopada 2022 r. godz. 9.00 – 17.00
Miejsce: Delfin Centrum Terapii Naturalnych, Opole, ul. Piotrkowska 1
Inwestycja: 800 zł (w cenie materiały dydaktyczne)
ZAPISY:
Agnieszka: biuro@delfin.opole.pl, tel. 510 446 196
Zapraszamy z serca ❤
Ina i Agnieszka
O prowadzącej:
dr Ina Kubas
Jestem doktorem nauk chemicznych w zakresie chemii medycznej. Z wyróżnieniem ukończyłam Śląską Akademię Akupunktury w Katowicach, gdzie studiowałam Tradycyjną Medycynę Chińską. Ukończyłam 2-letnie seminarium Akupunktury Stems & Branches w Międzynarodowej Szkole Akupunktury Klasycznej AcuArt. Posiadam także dyplom Naturopaty zdobyty po ukończeniu nauki w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Wykształcenie w dziedzinie Medycyny Chińskiej zdobywałam od 2013 r. u wybitnych praktyków z Chin, Francji, Izraela, Holandii, Australii, Polski. Wciąż aktywnie uczę się od bliskich memu sercu Mistrzów i Nauczycieli.
Popularyzuję świadome życie w zdrowiu poprzez wykłady i warsztaty na temat Medycyny Chińskiej od strony praktycznej. We Wrocławiu prowadzę swój gabinet. Specjalizuję się w akupunkturze oraz dietetyce leczniczej i ziołolecznictwie. W terapii pacjentów kieruję się zarówno holistycznym, jak i indywidualnym podejściem, stosując zróżnicowane metody diagnostyczne i uzdrawiające. Od 2017 r. dodatkowo posługuję się tzw. praktykami szamańskimi (chirurgia fantomowa, czytanie Kronik Akaszy, praca z energiami wysoko wibracyjnymi) – zarówno prywatnie, jak i zawodowo.
Prywatnie jestem mamą 7-letniej Poli. Gotuję wg Pięciu Przemian, ćwiczę Qi gong, śpiewam i gram na instrumentach. Prowadzę ceremonie połączenia z polem Serca, w tym także kryształowe koncerty. Od kilku lat poszerzam swoją świadomość o stany swobodnego bycia w sobie i przestrzeni. Podążając Ścieżką Serca rozumiem siebie, ludzi, relacje i prawa jakimi rządzi się świat.
„Zarówno ja, jak i moi bliscy odczuwają dzięki temu dobrostan…”
Ukończone kursy i szkolenia w zakresie medycyny chińskiej i technik naturalnego leczenia:
1. Akupunktura konstytucjonalna – 2-letnie studia w Międzynarodowej Szkole Akupunktury Klasycznej – Rani Ayal
2. 2-letnie studia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Akademia Akupunktury Compleo, Katowice
3. Sztuka obserwacji – Rani Ayal, Międzynarodowa Szkoła Akupunktury Klasycznej
4. Zdrowie kobiety / Ginekologia – ginekologia – Rani Ayal
5. Akupunktura podczas ciąży, porodu i połogu – dr Debra Betts
6. Leczenia chorób autoimmunologicznych – Prof. Sun Peilin
7. Leczenie w chorobach nowotworowych – Prof. Sun Peilin
8. Masaż TuiNa – Anat Regev
9. Masaż TuiNa dla dzieci – Anat Regev
10. Masaż Gua-Sha, stawianie baniek oraz skrwawianie – dr Jong Baik
11. Dermatologia w TCM – dr Yubin Lu
12. Mindmapping, czyli Diagnoza w TCM – Claude Diolosa
13. 6 Divisions. Sześć Warstw – Joan Duveen
14. Diagnoza wg Pięciu Elementów – Rani Ayal
15. Diagnoza w minutę – dr Yair Maimon
16. Dietetyka wg TCM – Bożena Olszowska
18. Acupuncture Training Camp 2022 – Rani Ayal
19. Kurs Naturopatii, Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu. Zawód: Naturopata – Ukończony Kurs Naturopatii, Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu (2017 r.). Zdany egzamin w 2017 r. na stopień Czeladnika Naturoterapii, który upoważnia do wykonywania praktyki akupunkturzysty (Kod zawodu 323009)