Medycyna Chińska w praktyce – meridiany, moksa, akupresura

Data/Czas
12 lutego 2022
godz. 10:00 - 18:00

Zapraszam na kurs nauki praktycznego zastosowania wiedzy o meridianach i punktach akupunkturowych.

Kurs ten powstał z myślą o pasjonatach medycyny naturalnej, holistycznego podejścia do uzdrawiania, miłośników samouzdrawiania, masażystów, fizjoterapeutów, rodziców dzieci.
Podczas kursu przedstawię podstawowe wiadomości dotyczące charakterystyki 5 żywiołów, 12 meridianów podstawowych, 2 meridianów cudownych oraz najważniejszych punktów na tych meridianach.
SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER TYPOWO PRAKTYCZNY. Nauczę was techniki akupresury, czyli masażu punktów akupunkturowych oraz sztuki moksoterapii.
AKUPRESURA to technika masażu punktów akupunkturowych przy użyciu różnych narzędzi (igły do masażu, szpatułki, inne przedmioty). Najczęściej korzysta się jednak z dłoni i palców, których użycie przynosi dodatkowy aspekt terapeutyczny: przepływ uzdrawiającej energii, którą może wygenerować żywa istota.
MOKSA. Zabiegi moksybucji są to tradycyjne zabiegi stosowane w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Moksa to specyficzny rodzaj chińskich ziół (piołun chiński). Mają działanie rozgrzewające, przeciwbólowe i odżywcze oraz wzmacniają odporność. Terapia moksą polega na ogrzewaniu specyficznych miejsc (bolesnych, napiętych czy „wychłodzonych”). Ponadto ogrzewa się konkretne punkty na ciele, tzw. punkty akupunkturowe, co reguluje stan zdrowia człowieka (trawienie, poprawa termiki ciała, przy niepłodności, bólach miesiączkowych, nieregularnych miesiączkach i inne). Poznacie różne sposoby stosowania moksy: w cygarach, na imbirze, bezpośrednio, tzw. domek oraz moxa typu SMOK.

Przekażę pakiet samodzielnych rozwiązań na podstawowe schorzenia takie jak:
złe samopoczucie
odczucie zimna
niskie libido
bóle głowy, migreny
bóle pleców, bóle kolan, bóle barku
bóle brzucha, niestrawności
zaparcia, biegunki
choroby układu moczowego
choroby laryngologiczne
zaburzenia miesiączkowania
kaszel, przeziębienia, grypa, gorączka
trudne emocje (złość, lęk, smutek…)
i inne.
Podstawą nauki będzie palpacja meridianów, praktyka akupresury i moksoterapii. Pracujemy w parach /w małych grupach (max. 4 osoby).

PROFIL UCZESTNIKA KURSU
W kursie uczestniczą osoby, które posiadają doświadczenie w naturalnych metodach leczenia, w masażu oraz osoby, które chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i nabyć nowe umiejętności. Moi studenci to m.in. osoby związane z branżą medyczna, sportową czy kosmetyczną a także pasjonaci naturalnych metod leczenia w warunkach domowych.
Uczestnicy kursu nie muszą mieć doświadczenia w zawodzie naturopaty i naturoterapeuty. Kurs jest dla wszystkich osób zainteresowanych tematem.
Każdy uczestnik otrzyma DYPLOM ukończenia kursu.

Miejsce: Delfin Centrum Terapii Naturalnych, Opole, ul. Piotrkowska 1
Czas: 12 lutego 2021r. godz. 10.00 – 18.00
Cena: 600 zł (w cenie materiały dydaktyczne)

ZAPISY:
Agnieszka: biuro@delfin.opole.pl, tel. 510 446 196

Zapraszam z serca ❤
Ina

O prowadzącej:
dr Ina Kubas
Jestem doktorem nauk chemicznych w zakresie chemii medycznej. Z wyróżnieniem ukończyłam Śląską Akademię Akupunktury w Katowicach, gdzie studiowałam Tradycyjną Medycynę Chińską. Posiadam także dyplom Naturopaty zdobyty po ukończeniu nauki w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Wykształcenie w dziedzinie Medycyny Chińskiej zdobywałam od 2013 r. u wybitnych praktyków z Chin, Francji, Izraela, Holandii, Australii, Polski. Wciąż aktywnie uczę się od bliskich memu sercu Mistrzów i Nauczycieli.
Popularyzuję świadome życie w zdrowiu poprzez wykłady i warsztaty na temat Medycyny Chińskiej od strony praktycznej. We Wrocławiu prowadzę swój gabinet. Specjalizuję się w akupunkturze oraz dietetyce leczniczej i ziołolecznictwie. W terapii pacjentów kieruję się zarówno holistycznym, jak i indywidualnym podejściem, stosując zróżnicowane metody diagnostyczne i uzdrawiające. Od 2017 r. dodatkowo posługuję się tzw. praktykami szamańskimi (chirurgia fantomowa, czytanie Kronik Akaszy, praca z energiami wysoko wibracyjnymi) – zarówno prywatnie, jak i zawodowo.
Prywatnie jestem mamą 6-letniej Poili. Gotuję wg Pięciu Przemian, ćwiczę Qi gong, tańczę, śpiewam i gram na instrumentach. Od kilku lat poszerzam swoją świadomość o stany swobodnego bycia w sobie i przestrzeni. Podążając Ścieżką Serca rozumiem siebie, ludzi, relacje i prawa jakimi rządzi się świat.
„Zarówno ja, jak i moi bliscy odczuwają dzięki temu dobrostan…”
Ukończone kursy i szkolenia:
1. Akupunktura konstytucjonalna – 2-letnie studia w Międzynarodowej Szkole Akupunktury Klasycznej – Rani Ayal
2. 2-letnie studia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Akademia Akupunktury Compleo, Katowice
3. Sztuka obserwacji – Rani Ayal, Międzynarodowa Szkoła Akupunktury Klasycznej
4. Zdrowie kobiety / Ginekologia – ginekologia – Rani Ayal
5. Akupunktura podczas ciąży, porodu i połogu – dr Debra Betts
6. Leczenia chorób autoimmunologicznych – Prof. Sun Peilin
7. Leczenie w chorobach nowotworowych – Prof. Sun Peilin
8. Masaż TuiNa – Anat Regev
9. Masaż TuiNa dla dzieci – Anat Regev
10. Masaż Gua-Sha, stawianie baniek oraz skrwawianie – dr Jong Baik
11. Dermatologia w TCM – dr Yubin Lu
12. Mindmapping, czyli Diagnoza w TCM – Claude Diolosa
13. 6 Divisions. Sześć Warstw – Joan Duveen
14. Diagnoza wg Pięciu Elementów – Rani Ayal
15. Diagnoza w minutę – dr Yair Maimon
16. Dietetyka wg TCM – Bożena Olszowska
17. III stopniowy kurs Akupresury – Bożena Olszowska
18. Kurs Naturopatii, Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu. Zawód: Naturopata – Ukończony Kurs Naturopatii, Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu (2017 r.). Zdany egzamin w 2017 r. na stopień Czeladnika Naturoterapii, który upoważnia do wykonywania praktyki akupunkturzysty (Kod zawodu 323009)

 

Zapraszamy