Świecowanie i konchowanie uszu

Data/Czas
8 lipca 2024 - 12 lipca 2024
godz. 10:00 - 17:00

Świecowanie uszu

świecowanie uszu delfin opole

Świecowanie i konchowanie uszu, czyli termiczna terapia, znana od tysięcy lat, związana z kulturą Majów, Azteków oraz plemion Indian Hopi wykorzystywana była również przez uzdrowicieli słowiańskich. Dzisiaj metodę te polecają między innymi gabinety medycyny naturalnej.

W naszym centrum wykonujemy świecowanie i konchowanie uszu.

W jaki sposób działa świecowanie uszu?

Zabieg świecowania uszu oparty jest na tzw. efekcie komina. Dzięki ciepłu wytwarzanemu w trakcie spalania się świecy w kanale ucha, podobnie jak w przewodzie kominowym, ogrzane powietrze wraz z zanieczyszczeniami  „wysysa” się ku górze.

Resztki woskowiny, niekiedy stwardniałe oraz pozostałości ropnych wydzielin gromadzą się w nie spalonej części świecy. Dobroczynny wpływ mają również opary ziół i olejków eterycznych wydobywające się ze stopionego wosku. Wszystko to sprawia, że ucho jest lepiej ukrwione, a ciśnienie w kanałach uszno – zatokowych zostaje wyrównane.

Przy jakich dolegliwościach wskazane jest wykonywanie świecowania uszu?

Świecowaniu uszu mogą się poddać osoby cierpiące na dzwonienie i szumy w uszach, niedosłuch, bóle głowy, niedrożność i zapalenia zatok, nieżyty nosa, grypę, anginę i zapalenia górnych dróg oddechowych. Terapia ta pomaga także przy oczyszczaniu ucha z nadmiaru woskowiny.

Przeciętnie wykonuje się od 3 do 5 zabiegów świecowania, w przypadkach dolegliwości zadawnionych zabiegi powtarza się czasem przez kilka tygodni.
Cena usługi – 60 zł

Konchowanie uszu

konchowanie uszu Delfin OpoleKonchy, nazywane też lejkami różnią się kształtem od świec. Dzięki temu w kanale ucha wytwarzają mocniejsze podciśnienie i wprowadzają tzw. „spiralną energię” niosącą leczniczą siłę ziół i innych substancji do kanału ucha.

Jak działa konchowanie uszu?

Konchowanie uszu nakierowuje się na system głównych ośrodków energetycznych, które oczyszcza, wzmacniając aurę człowieka. Dzięki dostarczaniu ciepła, koncha powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi. Dlatego też wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa sprawność krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części ucha.

Przy jakich dolegliwościach wykonujemy konchowanie uszu?

Wskazania do zabiegu konchowania uszu to:

 • oczyszczenie uszu z woskowiny,
 • zaburzenia ostrości słuchu;
 • szum, dzwonienie w uszach;
 • błędnikowe zaburzenie równowagi;
 • osłabienie układu immunologicznego;
 • nieżyt nosa,
 • zapalenie zatok;
 • migreny;
 • nerwice;
 • wzmożone napięcie mięśniowe, zwłaszcza w okolicy szyjnej i barkowej.

Konchowanie uszu cena usługi – 80 zł

Usługę wykonuje Agnieszka Szajdewig

Kontakt w celu rezerwacji wizyty:
Centrum Terapii Naturalnych Delfin Opole, tel. 510446196

Zapraszamy!

 

 • Informujemy, iż każdy terapeuta świadczący usługi w Centrum Terapii Naturalnych Delfin, wykonuje usługi we własnym imieniu i na własny rachunek. Opłaty pobierane są według cennika danego terapeuty lub prowadzącego spotkanie/zajęcia w zależności od
  rodzaju usługi. Klient za wykonaną usługę rozlicza się bezpośrednio z terapeutą.

  Prosimy o zapoznanie się z regulaminem obowiązującym w Centrum Terapii Naturalnych Delfin.

Aktualne informacje znajdziesz również na naszym profilu Facebook